Школа може да упише и дете које територијално не припада школи, односно које је са територије друге школе или са територије друге општине. Сваки родитељ, односно старатељ који није са подручја школе, потребно је да поднесе Захтев изабраној школи за упис детета. Захтев се подноси најкасније до 1. фебруара 2019. год. После овог рока, могу се уписати само деца која станују

дете за упис у први разред можете пријавити овде на сајту

Овде пријавите дете за упис у први разред
Детаљно о упису

Национални дан књиге

Најстарија српска установа културе, Народна библиотека Србије, основана је 28. 2. 1832. године када је политичар, дипломата, уставописац и кнежев секретар Димитрије Давидовић упутио писмо кнезу Милошу о уређењу Библиотеке. Тај датум се од 2013. године слави као Национални дан књиге.

20190314 05

. . . . . .

За школске библиотекаре Новог Београда то је био повод да се окупе са својим ђацима у нашој школи и у част књиге организују прославу.

Гост књижевног дружења била је списатељица Виолета Бабић која је окупљене забавила причом о почецима свог стваралаштва, као и примерима из 365 језичких цртица (књига за све оне који желе да говоре и пишу правилно). Кроз језички квиз деца су на занимљив начин научила шта је правилно, а шта не и уједно проверили своје знање.

Ученици и библиотекари надахнуто су говорили о својим омиљеним књигама и писцима, са уживањем читали одломке, говорили стихове и учествовали у дискусији.

Ја сам говорила о Торњу Тесла-Пупин – У СЛОЗИ ЈЕ СПАС који је код нас у холу и чека одобрење за постављање на раскршћу Булевара Михаила Пупина и Булевара Николе Тесле на Новом Београду. Никола Тесла и Лаза Костић су били велики пријатељи.

20190314 08

. . . . .

20190314 14

На крају скупа свако од присутних је добио књигу Лаза Костић и ми о спорту, здрављу и лепоти, јер је опште познато да је Лаза Костић био велики поклоник и поборник спорта и фискултуре.

Ученици ОШ «Стефан Немања» са својом библиотекарком Јасмином – наши гости из друге општине.

20190314 15

Снежана Видаковић, библиотекар