Школа може да упише и дете које територијално не припада школи, односно које је са територије друге школе или са територије друге општине. Сваки родитељ, односно старатељ који није са подручја школе, потребно је да поднесе Захтев изабраној школи за упис детета. Захтев се подноси најкасније до 1. фебруара 2019. год. После овог рока, могу се уписати само деца која станују

дете за упис у први разред можете пријавити овде на сајту

Овде пријавите дете за упис у први разред
Детаљно о упису

Dragi roditelji i nastavnici,

Nadamo se da ste se lepo odmorili tokom ovog produženog raspusta. Kako se približava početak drugog polugođa, kreću i programi koje smo najavljivali tokom prethodnog polugođa. Još uvek ima prostora i vremena da se deca uključe, ukoliko ih do sad niste prijavili. Evo informacija vezanih za aktivnosti oba programa.

AIESEC- program je počeo u sredu, ali i dalje ima prostora za uključivanje novih učenika. Radionice sa volonterkom Tassnim iz Tunisa, koja je naša gošća, biće realizovane u narednih 5 nedelja. Do sad su održane 2 radionice u sredu i petak, a ostale će se realizovati 4 puta nedeljno ponedeljak - četvrtak (svakim radnim danom osim petkom) od 13:50 (7 čas) u učionici br 62 (na spratu). Deca mogu da dolaze kad im odgovara, optimalno je barem 2 puta nedeljno.

Za sva pitanja možete se obratiti Nataliji Vukajlović, tel 063 818 20 66 ili namejl Ova adresa el. pošte je zaštićena od spambotova. Omogućite JavaScript da biste je videli. ili nama u klubu.
Dokument u PDF-u mo\ete preuzeti ovde

Program aktivnosti je predstavljen u tabeli.

NedeljeProgram aktivnosti

Prva

Priprema predavača

Druga

• Interaktivno upoznavanje predavača i dece
  • Predstavljanje države predavača (odeća, muzika, harana, običaji, način života)
  • Učesnici predstavljaju Srbiju (odeća, muzika, harana, običaji, način života)

Treća

• Radionica: šta je tolerancija?
  • Radionica: Vršnjačko nasilje, kako ga prepoznati i reagovati
  • Radionica: Šta je to jednakost (razumevanje različitosti i jednakosti polova, rasa itd)

Četvta

• Radionica: Društveni mediji i kako se zaštititi
  • Radionica: Morale i liderske vrednosti
  • Radionica: Konflikti i kako ih rešiti

Peta

• Radionica: Ciljevi održivot razvoja i kako ih ostvariti
  • Radionica: Najveći problemi u Srbiji i kako učesnici (deca i mladi) mogu da utuču na njih (predavač poredi sa iskustvom u svojoj zamlje
  • Radionica: Kako prepoznati životne ciljeve i kako ih ostvariti

Šesta

• Radionica: Značaj zdrave ishrane i i fizičke aktivnosti.
  • Radionica: Kako savremeni život utiče/ ugoržava okruženje (prekomerna potrošnja resursa i reciklaža)
  • Pozdravljanje sa predavačem
Organizacija događaja: Globa Village (interkulturalna „žurka“)
Predstavljanje različitih država/ volontera koji su trenutno prisutni u Srbiji u različitim školama (5 zemalja)