Ocena korisnika:  0 / 5

ОБАВЕШТЕЊЕ О УПИСУ ДЕЦЕ У ПРВИ РАЗРЕД ОШ „ЛАЗА КОСТИЋ“ НОВИ БЕОГРАД ЗА ШКОЛСКУ 2018/2019. ГОДИНУ

Поштовани родитељи,

На овај начин желимо да вас обавестимо о могућности уписа Вашег детета у нашу школу, као и законски оквир који обавезује родитеља и школу.

У школску 2018/19. годину (редован упис) уписују се деца рођена у периоду од 01. марта 2011. године до 28. фебруара 2012. године - узраст од 6,5 до 7,5 година.

Чланом 98. Закона о основама система образовања и васпитања, школа је дужна да у први разред упише свако дете које територијално припада школи.

Школа може да упише и дете које територијално не припада школи, односно које је са територије друге школе или са територије друге општине. Сваки родитељ, односно старатељ који није са подручја школе, потребно је да поднесе Захтев изабраној школи за упис детета. Захтев се подноси најкасније до 1. фебруара 2018. год.

Због тога молимо родитеље који би желели да њихово дете похађа нашу школу, односно желе да га упишу у нашу школу, да овај Захтев поднесу лично у секретаријату школе до 1. фебруара 2018.

Родитељи чија старија деца већ похађају нашу школу, а нису са подручја наше школе, такође треба да напишу Захтев школи и поднесу га до 1. фебруара 2018. год.

Редован упис деце у први разред основне школе почиње 02.04.2018. године, а завршава се 31.05.2018. године.

Документа која је потребно донети приликом уписа су:

1. Дететов извод из матичне књиге рођених (на обрасцу са холограмом у горњем десном углу - може бити старији од 6 месеци )
  2. Потврда о здравственом стању детета (прибавља се код школског лекара, Булевар маршала Толбухина 30 (бивша Гоце Делчева), код „Старог Меркатора“)
  3. Потврда о пребивалишту детета или родитеља (не старија од 6 месеци), на увид
  4. Уверење да је дете похађало припремни предшколски програм (подноси се по завршетку припремног предшколског програма, а преузима се у вртићу/предшколској установи коју дете тренутно похађа).

ДОБРОДОШЛИ ПРВАЦИ!!!

Copyright © 2018 ОШ "Лаза Костић" Rights Reserved.